Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekspert Radzi

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy z brylantem?

 

 1. Czystość brylantu w pierścionku zaręczynowym 


W pierścionkach zaręczynowych najczęściej oprawiane są diamenty, zarówno ze względu na ich symbolikę, jak i właściwości fizyczne. Diament, najtwardszy naturalny minerał w przyrodzie ma również pewną wyjątkową właściwość – przy odpowiednim oszlifowaniu potrafi odbić niemal 100 procent światła. Okrągły szlif diamentu o precyzyjnie określonych proporcjach nazywamy brylantem. Podobnie jak inne minerały – każdy egzemplarz ma nieco inne właściwości. Najcenniejsze brylanty to te czyste i białe, o wzorowym szlifie i proporcjach.
Pierścionek zaręczynowy powinien być traktowany niemal jak część ciała, dlatego powinien być zarówno piękny, jak i praktyczny."

2.Wielkość brylantu w pierścionku zaręczynowym 


Klasyczny wzór pierścionka zaręczynowego (zwany chaton czy solitaire) najczęściej opiera się na jednym, centralnym kamieniu szlachetnym, oprawionym w delikatnym koszyczku. Ten  z kolei jest umieszczony na okrągłej, delikatnej obrączce. W Posce najbardziej popularne  są brylanty w przedziale 0,10 ct – 0,30 ct.,ponieważ są już dosyć widoczne w pierścionku. Ma to jednak pewne konsekwencje praktyczne – im większy kamień, tym bardziej odstaje od palca.Wysokość pierścionka ,jak i oprawę samego brylantu można     najczęściej modyfikować, sugerując na przykład niższą oprawę ,tak by pierścionek nie przeszkadzał wybrance  w codziennym noszeniu. Oprawa w większości przypadków nie ma wpływu na atrakcyjność kamienia.  Z drugiej strony, jeśli pierścionek nie jest wykończony z najwyższą dbałością, zbyt ostro zakończone łapki mogą zaczepiać się o materiał. Zaciągnięte oczko w rajstopach to nic wielkiego, ale zaczepienie o coś mniej delikatnego może zakończyć się nawet odgięciem krapy i zgubieniem kamienia. Stąd warto zwrócić szczególną uwagę wybierając wykonawcę tego wyjątkowego pierścionka i po prostu wyjaśnić wątpliwości z fachowcem.Doświadczony jubiler bez względu na wielkość kamienia, wydobędzie z niego maksimum piękna, a oprawa będzie jedynie pięknym dodatkiem.


3. Model pierścionka zaręczynowego
 


Z pewnością w biżuterii zawsze w cenie jest klasyka, a więc pierścionki nawiązujące do tradycyjnych wzorów Cartier, czy Tiffany’s stworzonych w pierwszej połowie XX wieku. Jednak na popularności zyskują nowoczesne wzory – bardziej kanciaste, nawiązujące do estetyki minimalizmu.Najczęściej jednak najważniejsze dla kupujących czy zamawiających jest, aby był widoczny biały, okrągły brylant w prostej ale i oryginalnej oprawie.Całość uwagi ma na sobie skupiać centralny kamień, który skrzy w każdym świetle.Dla osób ceniących sobie nowoczesność, proponujemy geometryczne kształty,które doskonale współgrają również z innymi szlifami diamentu – tradycyjną bagietą (szlif prostokątny), czy princessą (szlif kwadratowy). Z pewnością ten trend nie potrwa wiecznie, ale wydaje się przynajmniej z perspektywy wizualnej w pełni uzasadniony. Jednak to  brylant jest wieczny i to raczej się długo nie zmieni,długo jeszcze okrągły szlif brylantowy będzie swoją popularnością i pięknem bił na głowę inne szlify diamentów,będąc wrecz symbolem zaręczyn.

 

Dlaczego warto korzystać z wyspecjalizownych salonów jubilerskich? Jak wybrać ten najlepszy?

 

Każdy z nas wie,że ślub i wesele jest kosztownym przedsięwzięciem. Szukamy okazji, promocji i  elementów zastępczych, które są tańsze od oryginału.Przeliczamy koszty, ale czy ktoś z nas myśli, że płacąc mniej będziemy mieć gorszą jakość wyrobu? Czy mniej zawsze znaczy lepiej?

 Symbolem małżeństwa są obrączki ślubne. Jak przysięga mówi, mają nam służyć całe życie. Warto więc poświęcić więcej czasu na ich wybór. Specjalizujemy się w wyrobie obrączek i doskonale znamy kryteria, jakimi się Państwo kierują, przy ich wyborze. Jednym z ważnych punktów jest próba złota. Obrączki muszą być wykonane z trwałego metalu,aby móc się rozkoszować pięknem i blaskiem obrączek przez wiele lat. Dlatego proponujemy głównie próbę 0,585 lub 0,750 .Obrączki muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia.W wyższej próbie, mamy gwarancję koloru, który nie ściemnieje. Obrączki, które są wykonane ze źle stopionego złota mogą się marszyć lub pękać. Wielu jubilerów, chcąc sprzedać produkt z białego złota, poprostu  roduje (rodowanie, to pokrycie białego złota powłoką galwaniczną) żółte złoto. Zamawiając obrączki w wyspecjalizowanych salonach, mamy pewność, że metal z którego są wykonane, to złoto. Większe salony posiadają swoje imienniki, czyli znak przypisany jubilerowi, po którym rozpoznaje swoje wyroby. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu Urząd Probierczy może nabić próbę.

 

Koszt obrączek a ich waga

Klienci większą uwagę przywiązują do ceny, niż do wagi obrączek. Bardzo ważne jest to, aby obrączki miały odpowiednią szerokość i wysokość. W naszej ofercie średnia wysokość i obrączek waha się w przedziale 1.6 – 2.1 mm. Za większą wysokością kryje się również wyższa cena. Wielu podrzędnych jubilerów nie mówi o tym, a klienci są zadowoleni, że obrączki są „tanie”.My w trosce o naszych klientów proponujemy wyższe obrączki. Bez problemu możemy oprawiać bezpiecznie brylanty oraz wykonać soczewkę ( Comfort Fit) od wewnątrz obrączki.Wyoblenie od wewnątrz daje ogromny komfort w noszeniu: palce podczas noszenia nie odparzają się, łatwiej jest założyć i zdjąć obrączkę. Obrączka dopasowuje się do autonomicznego kształtu palca. Taką usługę wykonujemy już w standardzie,ponieważ zależy nam na komforcie klientów.Zwracajmy uwagę na soczewkowanie – obrączka powinna być wygodna w noszeniu.

 

Popularne są brylanty w damskich wersjach obrączki. Certyfikat a rzeczywistość.

Panie pokochały diamenty. Coraz częsciej obrączki ozdabiane są brylantami. Wybierajmy wyspecjalizowane salony. Każdy z  nas powienie mieć pewność, że w obrączce mamy brylant, a nie cyrkonię. Jubilerzy, którzy nastawieni są na zysk, a nie na zadowolenia klienta, często zawyżają masę kamienia oraz barwę i czystość. W rzeczywistości mamy oprawiony brylant o masie 0,02  ct, zamiast 0,03. Renomowane firmy oferujące obrączki, wystawiają certyfikat z opisem. Warto wiedzieć z jakiej próby są wykonane obrączki, ile ważą lub jakie brylanty mamy oprawione. Kupując obrączki z brylantami musimy mieć pewość, że w przyszłości, możemy zmienić rozmiar ( powiększyć lub zmniejszyć). Zadbajmy o swój komfort psychiczny i zdecycujmy się na salon, który opiekuje się swoimi wyrobami. Ważne jest, aby obrączki wyglądały zawsze świeżo i pięknie, oddając je do serwisu, który powinien być zapewniony każdemu kupującemu.

 

Oryginalność obrączek ze zdjęcia.

Jeśli znaleźliśmy wymarzone obrączki w internecie, przeczytajmy dokładnie ich opis. Warto poszukać salonu, który nam zaoferuje dokłądnie takie obrączki, jak te wymarzone. W takim wypadku mamy pewność, że dostaniemy dokłądnie to, co widzieliśmy. Warto się zastanowić, czy nie lepiej przezanczyć mniejszą kwotę na inne drobiazgi, a obrączki mieć wykonane solidnie i fachowo, aby rzeczywiście służyły nam całe życie. Kopia nigdy nie będzie równa oryginałowi, zawsze będzie czegoś brakować, zawsze będzie „ prawie” oryginalna. Każy z nas pragnie produktów, które będą unikalne, wyjątkowe i zachwycające każdego. Obrączki powinny być dopieszczone i wymuskane w każdym szczególe. Pamiętajmy, że wykonanie ręczne zawsze będzie bardziej precyzyjne niż maszynowe.

pixel